KARACA İnşaat,  kurulduğu günden itibaren sürekli kendini yenileyen, yaptığı işlerde kaliteden ödün vermeyen, uzman ve dinamik kadrosu, deneyimli saha ekibi ve sürekli takip etmekte olduğu son teknolojik gelişmeler ile baraj, yol, dekapaj, tünel, sulama projeleri ve her türlü altyapı inşaat işlerinde faaliyet göstererek tamamladığı projelerle Türk İnşaat Sektörünün gelişimine katkıda bulunmuştur.

Firmamız son yıllarda Devlet Su İşlerinin projelerinde uygulamaya aldığı “Önyüzü Beton Kaplama” tekniğinin uygulandığı Baraj işlerinden olan “Konya Beyşehir Damlapınar Barajı” ve “Konya Meram Akşahan Göleti” inşaatı işlerinin yapımını başarı ile tamamlayarak, inşaat sektöründe ilkleri gerçekleştiren firmalardan biri olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Ayrıca ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün ihalesini gerçekleştirmiş olduğu rezervuarı Geo-membran kaplama olarak yapılması öngörülen “Kütahya Emet Yeni Atık Barajı” inşaatı işi uhdesinde kalan firmamız, yüzölçümü açısından Türkiye’nin en büyük Membran Kaplama işlerinden birini başarıyla tamamlamak üzeredir.

Şirket olarak kurumsal altyapımızda yaptığımız düzenlemelerin yanı sıra, hedeflerimiz doğrultusunda yürüttüğümüz her türlü altyapı işinde devam eden çalışmalarımız, Türk İnşaat Sektöründe başarılı bir şekilde ilerlediğimizin göstergesidir.

Şirketimizin temel ilkesi; 30 yıllık geçmişimizle kazandığımız güvenirliğimizi daima korumak ve geliştirmektir. 1984 yılından bu güne kadar gerek kamu sektöründe, gerekse özel sektörde üstlenmiş olduğumuz taahhütlerimizi, doğru ve titiz çalışma prensibimizle, kusursuzca ve övgüyle tamamladık. Taahhüt ettiğimiz tüm işleri en zor koşullarda dahi zamanında, gerektiği şekilde ve kusursuz olarak teslim etmiş olmanın haklı gururunu yaşamak bizim en büyük kazancımızdır.

Gelecekte de bu gururu yaşamak için genç, dinamik, kaliteli, yönetim ve teknik kadromuzla, güçlü makine parkımızla ve en önemlisi geçmişten aldığımız güçle yılmadan çalışmaktayız.

Yönetim Kurulu Başkanı
Nazim KARATAŞ